Jarní výlet 2010 – Kopřivnice

Jarní sraz PORSCHE.108.CZ – 2010

16. + 17. 4. 2010 – Kopřivnice

KDY: Pátek 16.4. + sobota 17.4. 2010

KDE: Kopřivnice, tovární polygon Tatra

REPORT:

V pátek 16.4.2010 ráno se po několika beznadějně zatažených a na Moravě obzvláště propršených dnech konečně vyčasilo a ráno jsme se z různých koutů republiky začali sjíždět do Kopřivnice – ve Vysokém Mýtě nás bylo již deset, v Olomouci přibyli další.
Tam v centru Olympia došlo k pauze na oběd a poté jsme již v řádné skupině vyrazili směr Kopřivnice. Zde jsme již zaplnili značnou část parkoviště jednoho supermarketu a po chvíli již vyrazili do areálu Tatrovky.
Průvodcem nám byla představena celá zkušební část areálu – od oválu (projeli jsme se všichni) přes různé úseky (vlny, náklony, balvany v betonu, sklony 30+45+60°) až po přesypnou část a brodění. V pátek se nás zde sešlo přes 40 vozů Porsche.
Po ukončení prohlídky jsme se přesunuli k hotelu, po zaparkování na hrací ploše zdejšího zimního stadiónu jsme se ubytovali v navazujícím hotelu a již se rozešli na večeře tak, abychom se nakonec stejně v hojném počtu sešli v blízké restauraci, kde jsme skončili až po půlnoci řádným zápisem do zdejší kroniky hostů.
Po přenocování (a značně retro verzi snídaně ;-P) v hotelu Stadion jsme vyparkovali vozy a vyrazili po 9. hodině v dlouhé koloně do areálu akce TuningTech. Coby VIP skupině nám byl dopřán vjezd mimo kolonu snad již stovek automobilů – běžných návštěvníků.
K parkování nám byla vyhrazena postranní klidná část plochy a zde se nás sešlo již přes 50. Dopoledne se někteří z nás vydali opět na jízdy po oválu a následně i na jiné části programu (sprint 200m) a již po obědě začali první účastníci z této naší sekce odjíždět. Kolem 15. hodiny se i téměř celý zbytek naší výpravy přesunul ke zdejšímu muzeu značky Tatra, kde jsme absolvovali prohlídku a poté se rozjeli v menších či větších skupinkách do svých domovů.

Úvodní setkání v Kopřivnici:

RR coby distributor tekutin čiré barvy vlastní výroby (děkujeme)

Čekání za branou Tatrovky:

Po příjezdu na plochu budoucího tuning srazu

Hromadná projížďka po oválu:

Prohlídka úseků zkušební části areálu:

Parkování na hrací ploše zimního stadiónu snad vynahradilo i poněkud nemálo ospalou rychlost personálu zdejší restaurace. Ač led pro naše parkování rozpustili, tak zbylý povrch byl značně kluzký na to, abychom si vyzkoušeli prokluz poháněných kol našich Porschí ;-). A ta ozvěna klaxonu …..

Posezení v místní restauraci:

Zakončené hromadným půlnočním zápisem a zákresem v místní návštěvní kronice 😀

Ještě dovětek k předchozí fotografii – zde Mike je na kraji ještě v použitelném stavu. Není mi (BB) dosud známo, co se dělo po opuštění této restaurace, ale někteří rozhodně ještě do postelí nešli …. pak ráno u snídaně Mike snídal raději ve slunečních brýlích ;-).

Snímek Porsche – sekce části Tuning-Tech party:

Poznámka BB: až při odjezdu se mi dostaly k rozdistribuování srazové samolepky Tuning-Tech party (s vozem Vonka racing Porsche), které jsem všem účastníkům, co jsem potkal rozdal. Kdo další máte o tuto samolepku zájem – ozvěte se mi a dohodneme její budoucí předání.