Bernie session 2007 Královéhradecko

Bernie SESSION 23.6.2007

Královéhradecko

Report by Bernie (redakčně upravil a velmi malinko došperkoval s radostí nemalou BB):

Účastnili se: 550 Bernie, 911, 911 Láďa,  911 targa, 924 – Boban, 944 Daniel kluk jeden Pardubický a 944 Luboš.
Na rozhledně na chlumu jsme vylezli na rozhlednu celkem cca 188 schodu na horu a pokoukali po kotlině labské s výhledem docela rozumným Poté jsme se vydali na cestu dolu a shodou okolnosti i dolu bylo schodu stejně!!!!!
:-))))))))))) . Pak proběhla krátká rozprava účastníků a odjezd směr Hořice, kde jsme přijeli na start 300 zatáček G. Havla a v ten okamžik na autě Daniela začala prchat voda chladičová ( to se u vzducháčů státi nemůže), tak jsme přejeli do kempu o 100 výše a zde Daniel sehnal kus trubky a popraskanou hadici překlenul kouskem trubky této.
Zde v kempu byl domluven obídek a tak jsme haminkovali venku, ale při kousáni hranolky  bramborové takřka poslední nás překvapil déšť mokrý a tak jsme prchli do prostorů vnitřních.
Po zaplaceni (no neke … pozn. BB) jsme provedli diskuzi zda jeti dále dle plánu ale nad Zvičínou se válely mraky bouřkové a tak jsme zhodnotili ze by viděti toho moc nebylo. A vtom jedinci někteří chtěli jeti na tuning party nemravnou kde dívčiny trošku prsaté ukazovaly dekolt svůj přírodní a některé i výtvor doktorský.
Po skouknutí tuning party jsme přejeli k nám kde Daniel nám snědl zásoby jídla na 4 měsíce a tímto si na něho oficiálně stěžuji !!!!!!! :-)))))).
Při kousáni do jídla které připravila choť moje a s plnou pusou zásob našich jako maso kuřecí a klobásky voňavé jsme je vyhodili ze strachu o dalši  zkonzumování a po rozloučeni s účastníky (zájezdu .. ehm ..) výletu a konzumenty jídla našeho jsme odfrčeli do Polska na setkáni přátelské.

Report by Daniel944:

1st Bernie´s Session – Hradec Králové a okolí – 23. 6. 2007
Kalendář říkal, že je sobota a ja to poznal i podle toho, že mě nikdo a nic nehonilo do práce. Bylo pěkné počasí a ráno možná o to hezčí, že od asi desáté hodiny jsme se měli spolu s dalšími postiženými porschovou infekcí sejít a užít pár fajn společných kilometrů a chvil, což já můžu!!!

Kolem půl desátý jsem vyrazil do Hradce. Před příjezdem k Berniemu jsem rekognoskoval terén kolem tamního letiště, protože byla reálná šance dostat se na právě probíhající Tuning Party gratis. Nechtěl jsem tu možnost prověřovat až s pěti dalšími pacienty za zadkem. Co, kdybych jim to slibil a ono to nakonec nevyšlo …
Před desátou jsem byl u Míry (Bernieho) a vyrazili jsme (stříbná 550 a moje hnědka) na místo srazu, které bylo u objektu bývylého autobazaru, pak stavebnin, dnes ničeho u poslední hospody v HK za kruhákem směrem na Jaroměř a Náchod.
Prostě u toho oranžovýho baráku napravo, no … Už víte, že?
Kolem čtvrt na jedenáct jsme se tam sešli s Lubošem a jeho navigátorkou (modrá 944 z Frenštátu) a s Bobanem a paní Bobanovou (vůz netřeba popisovat, všichni žluťáka známe :-). Společně jsme pak vyrazili do nedaleké vesničky Neděliště, kde už čekal šťastný majitel překrášné fialové US verze 911 SC Láďa. Po podání si rukou, zrakové kontrole vozů a vzájemném poplácání si po zádech jsme vyrazili do Chlumu, kde v minulosti proběhla ve škole probíraná bitva. Kolem jedenácté jsme se po zaparkování vozů vyškrábali na vrchol místní rozhledny, kde asi větěšína z nás neztratila jen dech, ale většinu svých sil … Zde došli na řadu Mírou vzpomínané dalekohledy. I já jsem poslech, dalekohled vzal, ale az nahoře mi došlo, ze bohužel zůstal v autě, kde mi byl prd platnej … Takže jsem po skoro dvou stovkách schodů viděl prd, protože svým zrakem orla s brejlema s mlečnými skly viděl kulový … Protože bylo ale stále překrásné počasí, nebylo čeho litovat. I kdyz je fakt, že někteří chtěli u pokladny rozhledny reklamovat zakoupené vstupenky s tím, že je těch schodů nějak málo … Nahoře se pořídílo několik fotek, mimo jiné i foto zaparkovaných mazlíků z ptačí perspektivy. Jelikož moje slepota nezná mezí, az na displeji foťáku mi po zvětšení došlo, že ten divnej zelenej flek vpravo na fotce je nějaký fáčko, který se rozhodlo, že musí stat po boku Ferdinandových dětí … Prosím Vás, někdo tu fotku pak upravte, jo?

Každopádně se k nám při našem skupinovém pobytu na rozhledně najednou k pěti krasavcům na parkovišti přidal ještě šestej, osazenej komplet rodinkou. Šlo o nadhernou 911 SC, které ve Stuttgartu zapomněli přidat kus plechu na střechu a bylo na světě krásný kabrio … Ehm, Targa … Po několikaminutové diskusi na parkingu, provedení pár gruppen-fotek jsme se vydali do Hořic projet městský okruh a připojit se k těm, které mrzelo, co se stalo týden předtím …

Po seřazení se za sebe u startovní věže a konzultaci, jak to projedeme, jsem zažertoval, že nekdo, kdo stal na mém místě přede mnou, asi přišel o obsah chladiče, protože mi pod autem ležel na zemi mokrý flek. Pak mi ale došlo, že je divný, že by někdo mohl před momentem stát tak jako já, a tak jsem juknul pod auto, jestli to náhodou nepatří mně. A ejhle … Po řemenici mi teklo cosi, co asi auti ke svému provozu potřebuje, když to jinak vozí s sebou. Taky že jo. Je fakt, že ne každé Porsche potřebuje ke svému životu vodu, ale to moje zrovna jo. Takže následovala snůška slov, která si sem nedovolím ani napsat, a úvaha, co dále. Po zjištění, že problém způsobila řemenice altíku, kam se dostala hadice od expanzky a ta se prodřela, jsem střádal plány, jak problém odstranit. Chválabohu za Bobana! Nejen, že to je člověk, kterých vždy spolu s Bobankou vždy rád vidím, ale ukázalo se že mai další přednosti. Např. vercajk v autě a kus gumový hadice s vhodným průměrem nebyl taky problém. Jenže nebyl dostatek sponek a chyběl i kus trubičky na spojení opravovaného vedení chladící kapaliny. Co ted?

Jak známo, v sousedství věže je kemp, který spravuje AMK Hoříce a tak padl navrh tam zajet a snad se neco jako trubička najde. Vjeli jsme na parkoviště kempu. Při opětovném otevření kapoty jsem si všiml tří chklapíků, kteří něco řešili par metrů od nás. Po vysvětlení toho, co se stalo a co je třeba, se jeden z nich ochiotně nabídl, že s ním můžu jít do dílny a snad něco najdeme. Udržbářská dílna skrývala spoustu tajemnství, ale furt se nedařilo najít to, co bylo třeba. Po možná čtvrthodině přehazovaní obsahu dílny jsem našel něco, co vypadalo vhodně. Po použití pilky na železo, která měla míň zubů než mám já, jsem se vrátil vítězně k autu. Jelikož Boban cítil, že je dobrý zatím demontovat vše, co bude opravě v cestě, odstranil mezitím vše, co přístupu k postiženému místu překáželo. Zbytek skupiny se zatím v restauraci v areálu osvěžoval a zároveň nejaká dobrá dobrá duše objednala něco k jídlu. Jelikož mám k této činnosti velmi kladný vztah, ještě jednou tomuto dobrákovi děkuju!!!

Po dokončení konzumace se dostala kovová, asi dvanáct čísel dlouhá trubička tam, kde je prozatím její místo dodnes. Zavřít kapotu, rozloučit se s Láďou, který měl své povinnosti jinde, a s posádkou stříbrné 911, telefonát Vojtovi mladšímu a malýmu Bobanovi kvůli propustkám na Tuning Party, popřát šťastný návratu Bobanovi, který mizel ten víkend na dovču a osedlat poršata a hurá pryč. Jeli jsme k pumpě, abych zakoupil destilku (to fakt nemá s chlastem vůbec nic společnýcho! :-), protože i voda je pro auto důležitá a průjezd Hořicema k pumpě bez kapaliny přece stačí, ne? Před pumpou jsme udělali Bobanovi pápá a i ten nás opustil s vidinou chorvatských pláží.To byla asi čtrnáctá hodina.

Na pumpě padlo rozhodnutí, kdo dojede ke komu pro lístky na tuning a rozjeli jsme se, abychom se během asi hoďky a půl zase u Míry sešli. Tak se i stalo. Vyrazili jsme v mým bobíkovi ve složení Luboš, Míra a já na letiště, kde jsme ohodnotili ostatní káry s konstatováním, že ty naše jsou stejně nejlepší.

Závěr dne proběhl u Míry, kde Marta, jó Marta, co ji zná celá parta, upekla, usmažila, ugrilovala a kdovíco jestě tvoříla s CDD (= co dům dal), aby naplnila pupíky hladových motoristů tělem i duší. Tento moment osobně označuji za velmi kladný a klaním se před pohostinností paní domácí a před tím, co dům a Marta dali!!!

Já jsem za tuhle sobotu moc rád a osobně bych rád strašně moc poděkoval Bobanovi za pomoc a ochotu, jo a ještě za ten kousek hadice (!!! :-), Vojtovi ml. za lupení na TP, Martě za papu (co vaříš zejtra? :-), Mírovi za nápad se sejít a organizaci, Markétě za společnost až do rána a všem zúčastněným za jejich přítomnost!!! Díky ještě jednou a příště na další poznávacím rodinném (jsme přece jedna rodina, ne?) vlastivědně-motoristickým výletě PÁPÁ … !!!!!!!!!!!!!!

Fotoreport by Luboš:

Fotoreport by Daniel944:

Poslední foto již s vyretušovanou škodovkou ….

Dodatek fotoreportu od Bernieho:

Pozvánka :

KDY: Sobota 23.6. 2007 od 10:30 hod

KDE
: Královéhradecko

CO: Porsche stroje a jejich řidiči, co máme zájem se společně projet, vidět a dát řeč

PRO KOHO
: Příznivci Bernieho a webu porsche.108.cz a všichni šťastní majitelé vozů značky Porsche

JAK DLOUHO: od 10:30 do cca 16~17 hodin

Program:

 • 10:30 sraz v Nedělišti na návsi
  (Kdo netrefí –  za velkým kruháčem u Svobodných Dvorů nad nápisem HK
  pokračovat na Jaroměř a Náchod, po 1 km je po pravé straně oranžový motorest U Čubrů,
  tam bude Bernie na parkovišti čekat již od 10:00)

 • 10:45 odjezd na Chlum (cca 10 minut), tam prohlídka z rozhledny

 • Odjezd do Hořic přes Miletín a Vřeštov

 • Krátká zastávka na startu „300 zatáček G. Havla“

 • Projížďka (ne závod) „300“ po směru závodu (za provozu)

 • Oběd v restauraci Dachová (venku či uvnitř – dle počasí)

 • Přejezd na další vyhlídku Zvičín u Hradce Králové

 • Zpět směr Hradec a rozjezd domů, při dobré náladě a chuti se může u Bernošů posedět

Hlaste se! Zve vás Barnabáš Obecný!

Dalekohledy ssebou!

V případě nepřízně počasí se namísto vyhlídek koná exkurze do Muzea paličkování a krajky Vamberk.
😀

Přihlášení účastníci :

1. Bernie 550 nebo 911
2. BB 924 též se omlouvá, nedorazí
3. MartinZ 924 omlouvá se a nedorazí
4. Pavka 924 Turbo
4. Jarda911 911 SC
5. Boban 924 Carrera GT

Jdi na začátek stránky – Poslední aktualizace této stránky: 03/01/2016 00:00:48