Podzimní výlet 2015

Porsche – Telč 3.10.2015

Poněkud netradičně byla letos pojata naše podzimní akce – pro obtíže s nalezením vhodného (a cenově přijatelného, při klesající účasti) letiště pro měřené sprinty byly sprinty vypuštěny a byl uspořádán sobotní turisticky zájmový výlet – obdobně jako při akci jarní.

Report

Dopoledne jsme se jednotlivě i po skupinkách sjížděli na náměstí v krásném historickém centru Telče. Zde jsme si dle zájmu prohlédli blízký zámek a jeho zahradu, stejně tak jako historické centrum města (hodně cizinců, zejména japonců tam bylo – a naše akce zde pro ně také dobrá atrakce), Telčský dům, Muzeum techniky a někteří navštívili i blízký výlov rybníka.

Celkem se na akci v počasím výborný den (babí léto jak vyšité) sjelo 13 vozů Porsche + po letech se celé naší akce zúčastnila jako doprovod i jedna věrná příznivkyně transaxle-porsche na motorce.

Po obědě v blízké restauraci U Zacha jsme se v koloně přesunuli naprosto excelentní spanilou jízdou – projížďkou krásnými lokacemi do Nové Bystřice k muzeu veteránů.
Po více než hodinové prohlídce expozice nás provozovatel uvedl i do depozitu chystaných exponátů a poté jsme se opět společně rozjeli k nedalekému hradu Landštejn – spíše tedy zřícenině, zato však velmi rozsáhlé, zachovalé a udržované. Volná návštěva objektu bez průvodce s výšlapem na vyhlídku z věže byla pak již jen třešničkou této vydařené akce (až na nečekaně slabou účast). Na závěr jsme zde téměř u rakouských hranic již jen poseděli na večeři v blízké restauraci a poté se již rozjeli domů.

Fotoreport

[Best_Wordpress_Gallery id=“5″ gal_title=“2015-10-03″]

PS: Organizátoři děkují všem zúčastněným za příspěvky.