Jarní Porsche výlet 2019

První jarní sraz roku 2019 se klubu Porsche.108 vydařil – setkání začalo společným programem s Porsche Classic Clubem – setkáním majitelů sportovních vozů Porsche v OC Prague The Style Outlets Tuchomeřice, kde sídlí spol. Engine.

Prohlédli jsme si zde vystavená vozidla různých značek, nejen tedy Porsche. Na rozdíl o předchozích ročníků nebyly prostory volně přístupné a nás, pro které by bylo určitě zajímavé si alespoň sekci vystavených poršáků projít auto po autě, to bylo trošku zklamání. Nicméně chápeme majitele.

Naštěstí, ačkoliv předpověď vypadla všelijak, bylo nám dopřáno docela počasí – podle plánovaného programu se pak ti, kteří chtěli s námi sdílet odpolední program s výletem, vydali na krátkou projížďku do Chýně do restaurace Pivovarský dvůr na oběd. Na cestu se vydalo 28 posádek, část z dříve přihlášených, část z návštěvníků setkání u OC. Další se připojili postupně, zatímco některé posádky se po obědě vydaly svoji cestou.
Vše klaplo na výbornou, v restauraci byla pro nás vyčleněna velká část sálu, obsluha byla milá a rychlá a jídlo chutnalo.

Po obědě jsme se vydali na další část vyjížďky směrem k Berounu do Chustenických šachet. Prohlídka s výkladem a „komickou vložkou“ pana správce příjemně naladila všechny návštěvníky. Protože nás bylo opravdu dost, museli jsme se rozdělit do dvou skupin. První skupina pak čekala, než se z šachty vynoří ta druhá a mezitím jsme se dozvěděli od místního „horníka“ další poutavé historky, až nám šla hlava kolem. Ale návštěvu Chustenických šachet můžeme jenom doporučit – projížďka vláčkem, demonstrace práce horníků v železnorudných šachtách a něco z historie i současnosti (natáčí se zde řada záběrů filmových produkcí nejen z Česka), to všechno bylo pěkné zpestření výletu.

A výlet pokračoval dále, i když se už začalo kabonit a po cestě z šachet do Berouna nás zastihla docela masivní přeháňka.
Výstupu na Městskou horu se pak účastnili ti, které neodradilo horšící se počasí s lehkým deštěm.

Bohužel slavní večerníčkoví medvědi bylo zalezlí, protože do toho počasí by ani medvěda nevyhnal.
Pravověrné poršisty ale ano, takže jsme ze směšné vstupné vyšlápli na rozhlednu, rozhlédli se a na závěr se rádi ohřáli v teple Baru U Slunce, najedli se, popili, rozloučili jsme se s dalšími odpadlíky a jen hrstka statečných přenocovala v Berouně a sraz ukončila až v neděli dopoledne.