Jarní výlet 2009 – Stuttgart

Sobota 11.4.2009 – cesta do Stuttgartu – návštěva nově otevřeného automuzea Porsche

Účastníci: BB, JirkaZ, tdm, Martin924S, Pavka, Luke-J, Kotys, Karel, MartinZ, Boban, Alik911

Fotoreport můžete navštívit kliknutím ZDE , případně kliknutím na některou z fotografií níže – tím se ve fotogalerii dostanete na konkrétní popsanou událost.

Další fotogalerie účastníků tohoto srazu můžete shlédnout ZDEZDE a ZDE.
Velká fotogalerie je ke shlédnutí z jiné návštěvy automuzea na serveru butzi.cz ZDE.

Report z akce od Bohouše (BB)

V předvečer akce se pár účastníků srazu sešlo poblíž hraničního přechodu, večer po ubytování jsme absolvovali příjemný výšlap na zříceninu hradu Přimda, poté následovalo posezení s večeří v útulné hotelové restauraci, vybavené velikonoční dekorací.

Ráno v 7.00 se všichni účastníci srazu (opravdu z různých koutů republiky) setkali na čerpací stanici před hraničním přechodem, krátce jsme pokecali a už se vyrazilo na hraniční přechod a po dálnici do Německa.

Svižná jízda po dálnici celkem rychle uběhla a už tu byla první zastávka na čerpací stanici, chvilku protáhnout tělo, první útrata za eura v občerstvení a hned jsme se rozjeli dále.

Cesta po dálnici nebyla nijak nudná, v naší skupince bylo na co dívat, někteří si řádně protáhli ventily …. 😉

S přibývajícími ukazateli ke Stuttgartu narůstala i netrpělivost nás všech.

A pak jsme dorazili na místo – no super!

Už v dvoupatrové podzemní garáži bylo rozhodně na co dívat – i při cestě průběžně houstnoucí účast vozů naší značky dávala tušit, co nás čeká …

Po spočtení – 23 – účastníků jsme zakoupili skupinové vstupné 4€ za osobu, v přízemí jsme dokonce potkali česky mluvící hostesku. Zaplatili jsme předem i parkovné 2€ a už nám nebránilo nic vstoupit na jezdící schody do vlastní expozice. Za prosklenou stěnou u bufetu v přízemí bylo možné prohlídnout první exponáty Porsche – viz foto.

Na recepci bylo možné si zapůjčit za nějaké drobné audioprůvodce (se sluchátky). O nikom, kdo by tak z naší expedice učinil však nevím.

Návštěva ráje pro všechny fanoušky Porsche pak začala …….

V expozici byly doslova k prohlédnutí ze všech stran sériové i závodní vozy. To vše proloženo pulty s multimediální prezentací prvků a technologických řešení.
Ke shlédnutí zde například visel i laminátový skelet …. cca 130 kg.

Ke shlédnutí i některé koncepty – zde Panamericana se zajímavými detaily pneumatik:

Zde nás zaujalo vybavení dojezdovým kolem:

Z našeho zájmu byl ke shlédnutí koncept modelu 924, který působí z dnešního pohledu jako karikatura. O kousek dál krásná 924 Carrera GTS.
Zde vidíte jako zajímavost umístění rezervy – ano, v postranní „kapse“.

 

944 Turbo CUP „Pinky“

Zákoutí poněkud ART stylu s trofemeji:

Jako nová 968 Cabrio

Nádherná 928 GTS

Zajímavostí byla možnost vyslechnout a prožít na vlastní tělo vibrace, jež mají na svědomí motory této značky:

Nechybělo ani zákoutí pro malé i větší hračky:

Na jedné z multimediálních stěn bylo ke shlédnutí slideshow tematických detailů vozů, dobové prospekty a celá řada dalších obrázků:

Po shlédnutí celé expozice jsme navštívili i místní prodejnu repre-předmětů, odkud řada z nás má nějakou tu upomínku.
Poté jsme se šli trochu porozhlédnout ven – neopomenutelná zastávka byla přímo naproti – značková prodejna Porsche:

Zde opět několik desítek, povětšinou již novějších roků výroby vozů na prodej.

Opět i zde k případnému zakoupení řada zcela jiných repre-předmětů – například souprava pro Porschácký potěr:

Procházka Porsche náměstím:

Obhlídka dalších prostor automobilky Porsche – ke shlédnutí v různých částech oblasti opět stovky a stovky vozů Porsche:

Po návratu do podzemní garáže jsme se již přichystali na odjezd, kde nám na rozloučenou zaburácel vedleparkující klub 993-jek.
Přes mírný protest zdejších organizátorů jsme si na chvilku (one minute, please) vystavili naše Porsche před muzeem a na rozloučenou se zde vyfotografovali:

a vydali se zpět k domovu.
Za Stuttgartem jsme si udělali zastávku na jedná z čerpacích stanic, doplnili zde nádrže:

V protisměru na dálnici jsme asi dvakrát potkali v běžném provozu aktuálně ještě oficiálně předprodejní model Porsche Panamera.
Jednou nás předjela s náležitými pozdravy vínová 944-ka, v podzemní garáži jsme vlastně ještě viděli jednu německou červenou 924, jinak z ranku transaxlí nic víc.

Po cca 50-ti kilometrech mne potkal defekt na levém zadním kole a tak si druhá část naší skupiny udělala pauzu na jednom z odpočívadel

Dojezdová rezerva, jejíž použití řada z účastníků viděla zcela poprvé (ano, opravdu to lze nafouknout :-)) posloužila jak má, ale jet následujících 300 km po německých dálnicích, kde není limitována maximální rychlost maximálně stovkou – tak to se asi podaří málokomu :-). Hoši dík za solidaritu – a alespoň jsme měli všichni minimální spotřebu. Jen pro informaci – tuto zánovní pneu jsem reklamoval a již mám od prodejce zaslanou zcela novou pneu téhož rozměru a výrobce a modelu.

Došourali jsme se až do Čech, ano, bylo to se sluncem v zádech (ráno taktéž, což bylo super). Těsně před hranicemi se odpojil první, asi nejvzdálenější účastník srazu – Kotys. My ostatní jsme si na benzínce za hranicemi dali pauzu na svačinku a také se rozjeli do svých domovů – již samostatně.

Ptal jsem se všech, zda by chtěli něco uvést za samo za sebe do reportu, ale žádné vyložené extra přání nebylo, takže souhrnně děkujeme především našim Porschím, že to zvládly, dalším účastníkům za příjemnou společnost na této expedici a samozřejmě i našim partnerkám, které nám vytvořily pro tuto cestu podmínky v kruhu rodinném.

Děkuji i já všem za účast, sám bych se na takovou výpravu nevydal, tak tady pro všechny – kdo jste to dočetli až sem dávám jeden bonus z cesty ….

No comment  😉
……………………………… tak zase někdy někde ……Bohouš

Jinak celý výlet byl pro mne, Bobíka a naši 924S celkem 1200 km